ריסוס היא הנה שיטה המתקשרת לתחום בנושא של הדברות נגד מזיקים וחיות מטרד הנמצאות בבתים הפרטיים, בתי העסק, מקומות הפועלים עם כמות מזון רב ובבניינים רבים. בנושא של ריסוס לבית יש את האפשרות להרוג, להשמיד ולהרחיק את המזיקים השונים באופן היעיל ביותר, החזק ביותר, המהיר ביותר ואינו דורש מאמץ רב כלל בשל החומרים הכימיים הפועלים בתוכו המספקים את הריחות החזקים למזיקים אשר הורגים או מרחיקים אותם מהמקום. ריסוס בבית מאופיין בריחות ובהפצה של חומרים כימיים אשר מתפזרים באוויר, נספגים על סוגי חומרי הבנייה השונים ובשל איכותו הגבוהה, ריסוס נשאר זמן רב במקום בו בוצע הריסוס.

החשיבות של ריסוס לבית חדש

ריסוס לבית על ידי מדביר מוסמך

במקרים מסוימים ומצבים אשר קרו בעבר, מעבר לדירה חדשה הנה מלווה בקריאה של שירותי ניקיון יסודי ומעמיק ובקריאתם של אנשי המקצוע העוסקים בתחום של ההדברות ויש לך סיבות רבות מוצדקות. לא פעם ולא פעמיים בעת מעבר לדירה חדשה, מצויים ג'וקים, נמלים, פרעושים, פשפשים ועוד חיות אשר נמצאות במקום ובשל אי הניקיון בדירה והשטח הנקי מאדם, הם נמשכים אל המקום ומקיימים את חייהם בו. כאשר נעשה ריסוס והדברה בדירה החדשה, הדבר מאפשר את הניקיון והביטחון למניעת הקרבה של המזיקים אל המקום. ריסוס דירה בעת כניסתה בפעם הראשונה היא הנה חשובה ומשמעותית ביותר בשל הניקיון של המקום, ההרגעה הנעימה והנוחה ומניעת הצורך בשירותי חברות ההדברה לאחר ההתמקמות וההעברה הרשמית אל המקום.

ריסוס טבעי נגד נמלים

נמלים הם חיות קטנות במיוחד אך חכמות וחזקות להפליא כאשר יכולות לסחוב מזון אשר משקלו נספר גבוה יותר מאשר משקלה של הנמלה עצמה. יש להן חוש ריח וחוש מישוש גבוה ביותר ויכולות לזהות, להריח ולהרגיש את הסכנה הקרובה או זאת שנמצאת מולם. נמלים נמצאות ברובן בסביבת הבתים הפרטיים ובתי העסקים אשר עוסקים בתחום האוכל בשל שטחי הגינה, המזון הרב הנמצא במטבח ובמתחמי המזון ובכך מגיעות כקבוצה אחת הנספרת על מאות אם לא מיליונים והורסות לא רק את המזון אלא גם את הסדר והניקיון שבמקום. בשיטות הרבות הנמצאות בחברות ההדברה של ריסוס נגד נמלים, יש את האפשרות לבחור מבין ריסוס נמלים אשר מורכב מחומרים כימיים חזקים או בעזרת ריסוס נגד נמלים לא רעיל. ריסוס זה מאפשר לא רק את הרחקת הנמלים אלא גם את החומרים הטבעיים והאורגניים בשל עמידה על שמירה והגנה על איכות הסביבה. השיטות השונות להדברה טבעית נגד נמלים הן:

ניקיון המקום. הדבר הראשון שהנמלה מחפשת ועובדת בשבילו מסביב לשעון הוא כמובן נושא המזון. בבתים פרטיים רבים יש הנם לא מעט פירורים הנופלים על הרצפה בעת האכילה ובכך הופך את הרצפה למקום טוב, נוח, ידידותי וטעים לנמלים ומשיכתן לשם. כאשר הבית נקי, אכילת המזון של דיירי הבית נעשית רק במטבח ולא בסלון או בחדרים, יש את האפשרות לבצע באופן טבעי את אי עניינן של הנמלים להימשך למקום.

שיטה נוספת היא לעקוב אחרי שיירת הנמלים אשר נמצאת כבר במקום ובעת גילוי הפתח בו נכנסות ויוצאות ממנו והמקום בו הקבוצה הרבה חייה ולסגור את הפתח בעזרת ווזלין או שעווה. הדבר ימנע מהם לצאת או להיכנס ובכך יחפשו מקום אחר בכדי להתקיים ויבינו שהסביבה אינה רצויה בהם.

שיטה אחרת מבין השיטות הרבות האחרות היא מניעת הנגישות הקלה של הנמלים אל ארונות האוכל. נמלים בעיקר נמשכות למזון מתוק, ובשל כך יש המלצה רבה לשים את השוקולדים והמתוקים השונים במקרר, לאטום את קופסאות המזון באופן חזק ולמנוע את הנגישות הרבה של הנמלים אל קופסאות השימורים הפתוחות.