הדברת קרציות – ולא רק בגלל שהן מציקות!

אנו מכירים את הקרציות בעיקר בהקשר של חיות המחמד, אך אין זה אומר שהן לא מזיקות ולא פוגעות גם בבני אדם. להיפך, מדובר באחד החרקים המסוכנים ביותר, משום שהעקיצה שלו מעבירה מחלות חמורות, בניהם קדחת קרציות, קדחת הבהרות וקדחת המערות. במידה ומישהו בבית נעקץ, הדבר הראשון שצריך לעשות הינו בדיקה רפואית, ולאחר מכן להתפנות למשימת הדברת קרציות בבית.

באופן כללי, השלבים של הדברת קרציות כוללים לא רק את עבודתו של המדביר, אלא גם של הווטרינר, משום שאחת מהפעולות הדרושות למניעה של הופעת קרציות בעתיד, זה טיפול בחיית המחמד וביצוע טיפול קבוע כל פרק זמן קצוב. במקרים רבים כדאי גם לשקול לספר את הכלב, משום שהקרציות נוטות להיתפס יותר לבעלי החיים הפרוותיים יותר.

מחזור החיים של קרציות

בכדי לדעת כיצד מתבצעת הדברה נגד קרציות, יש להבין את אורח החיים שלהן. הקרציות מטילות את ביציהן על גבי עלים בשיחות סבוכים. לאחר שהקרצייה הקטנה בוקעת מהביצה היא מחכה לפודנקאי שלה, שיכול להיות יונק, דו-חי או ציפורים (כמו קרציוני יונים). לקרציות איבר מיוחד שבאמצעותו הן מתקבעות על גבי הקרבן שלהן ומוצצות את דמו. במקרים מסוימים בעלי חיים ואף בני אדם יכולים לסבול מאנמיה חמורה בעקבות פגיעה של קרציות. לאחר ששתו דם, הקרציות מגיעות לבשלות שלהן, מה שגורם להן להיות רעבות לדם עד בלי סוף ולהטיל אינספור ביצים. במילים אחרות, מספיקה קרצייה אחת על מנת שתוך זמן קצר יהיה צורך קרציות בבית טיפול.

התנהלות יומיומית למניעת הופעה וחזרה של הקרציות

הדברת קרציות בגינה

מלבד ביצע ההדברה, חשוב מאוד לדאוג להניח על חיית המחמד שלכם חומר נגד קרציות באופן קבוע, גם על מנת שלא יסבול מעקיצות, וגם בכדי שלא יהפוך את הבית שלכם – לבית שלהם. בנוסף, בגלל שהקרציות מרגישות הכי בנוח בסביבה ירוקה, כדאי מאוד לדאוג לעשות גם הדברת קרציות בגינה למניעת התרבות בלתי נראית שלהם על גבי העלים והשיחים במקום.

חשוב מאוד לשמור על הניקיון בסביבה של בעלי החיים, על מנת שלא תצטבר פרווה ושיערות שבהן הקרציות יכולות למצוא מחבוא נוח. במידה וכל תנאי הזהירות האלה מתקיימים, יש סיכוי שלא תצטרכו לחזור על תהליך ההדברה, משום שהקרציות לא יחזרו שוב.

מידע נוסף לגבי הדברה קרציות

במקרים בהם בבית הופיעו המון קרציות שעוקצות את דיירי המקום ובעלי החיים, אין מנוס מביצוע הדברה כימית מרוכזת לשם מיגור התופעה. כמו כן, חשוב מאוד לבצע הדברה במקום שבו נח ומשחק הכלב או החתול שלכם, או הדברה קרציות (לעיתים מדובר באותו המקום), משום שהסיכויים לכך שהנגע מתחיל דווקא שם גדול מאוד. לאחר שכל האזורים הרלוונטיים עברו עיבוד באמצעות הדברה כימית, חשוב מאוד לדאוג לבצע ניקיון באופן קבוע, על מנת למנוע את התופעה בעתיד.

ניתן לבצע הדברה נקודתית ולקוות שבשאר המקומות אין מושבות שלהן, אך תמיד כדאי לנקוט בכמה שיותר אמצעי זהירות, ולעשות את ההדברה פעם אחת, אך בצורה יסודית.

טיפול בקרציות באמצעות איש מקצוע

כל אדם שנתקל בבעיה של קרציות בבית יודע שמדובר במגפה של ממש, והצורך להתמודד איתה לבד יכול לייאש גם את האדם הנחוש ביותר. זו הסיבה לכך שמומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע המיומן בביצוע עבודות מסוג זה באופן ספציפי. ניתן לפנות לחברה העוסקת בכל סוגי ההדברות, אך כדאי קודם כל לוודא שההתמודדות עם קרציות זה שירות שכבר עבר את שלבי הלמידה אצלם. באמצעות אתר "מדבירים.נט" ניתן לראות באופן ישיר ובלתי אמצעי את נקודות החוזק של הספקים השונים ולעשות בחירה מושכלת בעניין.

שירותינו:

סגירת תפריט
Call Now Button072-3341454 דילוג לתוכן