למרות השימושים הרבים הנעשים על ידי חיית העכבר כמו מחקרים ביולוגיים, גנטיקה, פיזיולוגיה ואפילו משמשים לאנשים מסוימים כחיית מחמד בבתים, כשהם מתרוצצים באופן עצמאי בין הבתים, הביובים והצינורות, הם מכילים מחלות רבות, נמשכים למקומות בהם נמצא מזון רב, גורמים נזקים רבים וקשים לתפיסה. לוכד עכברים הוא הנו איש מקצוע הפועל בתחום של הדברות מזיקים ובעיקר בנושא של הדברת מכרסמים ומאפשר את התפיסה המהירה, היעילה, הנכונה והבטוחה ביותר בבתים הפרטיים, בבניינים, במתחם מזון, מטבחים, חדרי אוכל וכל מקום אשר מכיל מאכלים.

המאפיינים של עכברוש חולדה והעכבר

יש הנם שני סוגים אשר דומים במקצת במראה החיצוני שלהם אך פועלים בדרכים שונות ובעלי אופי שונה. המכרסם הנקראת חולדה או בשמו העממי יותר – עכברוש, הוא הנו מאופיין באופי אכזרי, חוצפני, מאיים, אינו מפחד, גדול, בעל אינטליגנציה, כוח הישרדות ואופי עקשני יותר מאשר העכבר. אך לעכבר יש גם את דרכיו החכמות בכדי לחפש ולמצוא אוכל בכל מקום שיתאפשר לו. העכבר הוא הנו במקור צמחוני, אך כאשר המבחר דל בסביבתו והוא מגיע למצב של רעב גדול, הוא הנו יכול בקלות לטרוף מאכלים בשריים, את גופם ועורם של חבריו העכברים ואפילו נראו העכברים לא פעם ולא פעמיים אוכלים את זנבם רק למטרת שביעה. כוח ההישרדות של העכבר והחולדה הוא הנו מופלא וחכמת 'הרחוב' שלהם היא הנה לא קרובה אך גם לא רחוקה מהאינטליגנציה של האדם ובשל כך חוקרי מוח, חוקים ביולוגיים וחוקי גנטיקה רבים משתמשים בעכברים לניסויים ולמידע בתחומים השונים.

הסכנה של עכבר בבית

למרות המראה הפחות מאיים של העכבר מחיית החולדה המאיימת, למרות האופי הפחדני הטמון לו, למרות גודלו הקטן והנדמה ככמעט ולא מזיק ולמרות שהסרטים מוציאים את העכבר כחייה אכפתית, מתוקה ונחמדה לאנשים, המציאות כיום מוכיחה אחרת. מקור המחייה של העכברים וגם כן החולדות, הוא הביוב. הביובים, הצינורות, הנמלים, פחים והמקומות המזוהמים, המצחינים והמלוכלכים ביותר, הם המקומות האהובים ביותר על ידע העכברים בשל מקום המסתור המושלם בשבילם, האופי שלהם המתאים לעבודות ופעולות בשעות הלילה וכוח ההישרדות הגבוה שניתן להם בכל מקום. לעכבר יש הנו חוש ריח גבוהה מאוד ומריח מאכלים ממרחקים רבים. בשל כך, העכברים עוברים ממקומות אלו היישר אל הבתים הפרטיים, המסעדות או הבניינים בשביל לקבל גם את האפשרות להסתתר ולהיות ממוגן מהעולם שבחוץ וגם להיות במקום אשר מכיל מזון רב. בכך מעבירים צנחה רבה במקום, מעבירים מחלות לדיירי המקום, יכולים לפגוע ביבולים ובגידולים החקלאיים ולהפוך למטרד. עכבר בבית מסוכן בשל סיבות אלו ומצריכות באופן מיידי ודחוף את שירותי לכידת עכברים.

איך לתפוס עכבר

בשל הסכנה הרבה המועברת על ידי העכברים והחולדות, בשל הנזק הבריאותי, הגידולי והמטרד שהעכבר מספק לאדם ומסביבו, לוכד עכברים מספק שירותים רבים באמצעות שיטות רבות בנושא של לכידת עכברים. השירותים שהוא מספק הם הנם באמצעות לוכד עכברים 24 שעות בשל הצורך לתפוס את העכבר באופן היעיל והמהיר ביותר. מכיוון שהעכבר עובד בעיקר בשעות הלילה, רק כך אפשר לגלות את מקומו, את שעות עבודתו ויציאתו לשטח הפתוח ולתפוס אותו. בנושא של תחום ההדברות, הדברה של מכרסמים היא הנה מבין הפשוטות, הידועות והפופולריות ביותר ויכולות לשמש גם את הלקוחות באופן עצמאי ברכישת המוצרים השונים לתפיסת העכברים בעזרת ידע רב מאנשי המקצוע בתחום ההדברות. בתחום ההדברות של העכברים והחולדות יש הנן שתי שיטות. השיטה הישנה והמוכרת של חומרים רעילים וכימיים באמצעות ריסוס פתחי המחילות ופיזור אבקות רעל ובשיטה השנייה והטבעית יותר של המלכודות, מכשירים אלקטרוניים, תיבות אכילה ופיתיונות לצורך הזהרה והרחקה מהמקום.

החסרון בשיטות הכימיות

שיטות אלו המורכבות מחומרים רעילים וכימיים הנם השיטה ששימשה בעבר להשמדת מזיקים. החומרים הכימיים והרעילים מצויים בעיקר בריסוס ועובדים כאשר בלחץ רב בו משתחרר החומר הרעיל ובכך משמיד מיידית ובאופן יעיל ומוחלט את העכבר והחולדה. טכניקה נוספת היא לפזר אבקת רעל והנחתו במקומות בהם הם מתחבאים ומקיימים את חייהם ובכך לגרום למותם. אך טכניקה זו וכמו הריסוס הכימי והרעיל אומנם מספקת את התוצאות המהירות והיעילות ביותר אך גורמת לא רק להרוג את החיות, אלא גם בריח ריקבון חזק אשר לעיתים לא נודע על מקומו ובקושי להיפטר ממנו ובצחנה כבדה אשר לא נעלמת לזמן רב.

פוסטים מומלצים:

סגירת תפריט
Call Now Button072-3341454 דילוג לתוכן