עניין ההדברות כולל בתוכו מספר שירותים, חלקם חשובים וחלקם מורכבים יותר מאחרים. כך, אחד השירותים המורכבים ביותר נכון להיום זו הדברת טרמיטים. הסיבה לכך פשוטה מאוד – מדובר בחרקים המזיקים ביותר מכל הקיימים כיום בישראל, והתפוצה הרחבה שלהם מדאיגה ביותר. אנשים רבים המגלים דרגות שונות של התפשטות טרמיטים בבית נכנסים ללחץ – ויש לכך סיבות מוצדקות ביותר.

הדברת טרמיטים – מדוע סוג חרק זה הינו המסוכן ביותר לבתים שלנו

הדברת טרמיטים על ידי מדביר מוסמך

טרמיטים הינם חרקים כמעט בלתי נראים, צבעם חום בהיר וחיוור. ההבדל המהותי בינם לבין נמלים למשל, זה שבניגוד לנמלים בכל מושבה של טרמיטים יש גם מלך וגם מלכה, המסוגלים להתרבות במהירות עצומה, וזו הסיבה לכך שהתפשטות הטרמיטים הינה תמיד מהירה מאוד ולעיתים אפילו בלתי נראית. כך, יכול להיווצר מצב שיש לכם טרמיטים בקיר בלי שאתם מודעים לזה בכלל.

קנים של טרמיטים יכולים להימצא עמוק באדמה, עד חמישה מטרים. ולמעשה, מה שהופך אותם למזיקים כל כך לבתים שלנו זה העובדה הפשוטה שהם ניזונים מעץ. הפריט שסובל לרוב קודם כל בבתים בישראל – אלא המשקופים. ואתם לא תמיד מודעים לכך שהפריט אכול טרמיטים, כי החרקים הערמומיים מכרסמים אותו מבפנים, ועד שתשימו לב לכך שזה קורה, השקוף, הארון או ידיות העץ יכולות להתפרק כליל. הדבר נכון גם עבור ריהוט גינה, פרגולות, דקים, וכו'.

כיצד מתמודדים עם טרמיטים בישראל?

חד וחלק, הדברת טרמיטים זה אחד השירותים המורכבים ביותר בתחום, משום שמדובר בחרקים שקשה למצוא וקשה מאוד למגר, בעיקר באמצעים לא רעילים. בנוסף, אנשים רבים מקווים לפחות לבצע הדברה שלא תפגע עוד יותר ביסודות הבית. אחת ההמלצות של מומחים בתחום, זה לבצע הדברה מונעת, בעיקר כאשר מדובר בבניין חדש.

הדברה נגד טרמיטים בבית חדש מתבצעת באמצעות יצירת מרחב של לפחות 40 ס"מ בין יסודות הבניין לאדמה, מיגון בפני אזורים לחים וטחובים, שמהווים את הקרקע הפורייה ביותר עבור הטרמיטים. בנוסף, הטרמיטים נוטים להתגורר בחול שמתחת לריצוף הבתים. אחת השיטות המקובלות כיום זה ביצוע קידוחים בנקודות מפתח והזרקה של חומרים רעילים לתוך יסודות הבניין, שם מתגוררים כנראה הטרמיטים.

דרכים מומלצות

הדברה מיוחדת עבור טרמיטים בבית ובגינה

ישנן דרכים שונות לבצע הדברה בשלבים שכבר ברור שהמושבה התנחלה בשטח שלכם. עם זאת, באופן טבעי אנשים רבים מעדיפים הדברת טרמיטים ללא קידוחים, משום שזה פוגע פחות ביסודות הבית. בין השיטות האלה ניתן למצוא הברחה באמצעות עשן, האכלה במזון מורעל ועוד. רבים תופסים את תהליך ההדברה בתור מוצא אחרון, משום שהוא דורש עבודה של איש מקצוע מנוסה ומומחה ויכול לעלות לא מעט. עם זאת, מלבד הדברה מונעת מדובר בשיטה הבטוחה ביותר.

הזמנת אנשי מקצוע מיומנים לביצוע ההדברה

כאשר אזורים שונים בבית נגועים במכת מכרסמי העץ, סביר להניח שיש קן טרמיטים בסביבת הבית. יתכן שהוא נמצא באזור הגינה או באזור לח כלשהו מתחת לריצוף. כך או כך, המטרה העיקרית של מדביר טרמיטים מקצועי ואיכותי זה למצוא את מקור הנגע ולהשמיד אותו, וגם לבצע פעולה מונעת. בין מגוון הפעולות המונעות ניתן למצוא סגירה של כל האזורים שיכולה להצטבר בהם רטיבות ופיזור חצץ מסביב לאזור הבית.
חברות מקצועיות ואיכותיות בתחום מאופיינות בכך שהם מספקות את כל סוגי ההדברות, מניעתית ואגרסיבית כאחד. על מנת למצוא את הגורם האיכותי והמתאים ביותר לביצוע העבודה, כדאי להכיר את השוק מקרוב. הדברת טרמיטים מחיר – יש לבצע השוואת מחירים ולראות הדברת טרמיטים המלצות. ניתן למצוא את כל אלה באתרי אינדקס ופורטלים ייעודיים כמו המדבירים נט הסוקרים את התחום לעומק וספקים מידע יעיל ואיכותי שעוזר לבצע את הבחירה הנכונה .

אזורי שירות:

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן