בעולם שלנו קיימים אינספור יצורים שיכולים לאיים בצורה זו או אחרת על בריאותנו ואיכות חיינו. זו הסיבה לכך ששירותי הדברה כל כך חיוניים בימינו. הדבר רלוונטי במיוחד בישראל בעלת מזג האוויר הטרופי יחסית והלחות הגבוהה שבה משגשגים אינספור חרקים ויצורים אחרים שלא היינו רוצים לראות בבית שלנו.

הדברה נגד דבורים בצורה יסודית

למרות שדבורים לא תמיד בולטות בנזק שלהן, מדובר בתופעה שלא כדאי לפספס, כאשר מדובר בשטח הבית שלכם. הסיבה לכך הינה שמדובר בחרקים שעשויים להיראות יחסית לא מסוכנים כשהם בודדים (למרות שתלוי את מי שואלים…) – אך כאשר הם מרגישים שנשקפת סכנה לבית שלהם (במקרה הזה – הכוורת) הם עשויים לתקוף כמו צבא אמיתי, ואז נשקפת סכנה אמיתית לתוקף, שיכול להיות חיית המחמד התמימה שלכם, או ילד סקרן שהתעניין בכוורת המרתקת

הדברת דבורים – מידע וטיפול

דבורים – כיצד מתמודדים איתן?

דבורים מעוררות בנו אסוציאציות חיוביות יחסית, משום שהן נותנות דבש, אך כולנו נסכים שעדיף שזה לא ייעשה בשטח הבית שלנו. על מנת לעשות הדברת דבורים יש לעשות סקירה מקיפה של האזור בו אתם מתגוררים, בעיקר אם יש חצר או גינה בשטח שלכם, משום שסביר להניח שהכוורת נמצאת על אחד העצים. עם זאת, העובדה שהיא נמצאת מחוץ לבית לא תפריע לדבורים להגיע לבית שלכם, וככל שיש יותר מהן בשטח, כך גדול הסיכון לעקיצות, שכידוע יכולות להיות הרסניות לאנשים רגישים. אך ללא סכנת חיים, העקיצות כואבות מאוד וברגע שיש חשש שמקור הדבורים נמצא בשטח שלכם – יש להזמין מדביר דבורים מקצועי שיפתור את הבעיה לטווח הארוך.

כיצד מתבצעת ההדברה?

ביצוע הדברת דבורים על ידי מדביר מוסמך

ישנן דרכים שונות לבצע את ההדברה, חלקן "ירוקות" יותר מהאחרים. במקרים מסוימים אנשים מעדיפים שהמדביר יגיע מאובזר בבגדים מגנים ופשוט ייקח את הכוורת כמו שהיא. אך לא תמיד מדובר בפיתרון אפשרי. השלב החשוב ביותר בביצוע ההדברה הוא חשיפת כל מקורות המסתור שלהן. יכול להיות שיש רק כוורת אחת, אך ייתכן גם שיש כמה קטנות יותר שקשה למצוא. לכן חשוב מאוד שהמדביר יהיה כמה שיותר מנוסה ספציפית בתחום הדברת דבורים ויידע את כל המקומות הפוטנציאליים שבהם החרקים יכולים להתחבא בהצלחה ולהמשיך לבסס את הבתים שלהם.

מה אסור לעשות?

חשוב מאוד שלא לנסות להוריד את הכוורות באופן עצמאי, משום שמדובר במהלך מסוכן ביותר, כל הדבורים יכולות לפנות את כעסן כנגדכם, ולמרות שהן מתות לאחר העקיצה, מדובר בסכנה אמיתית שלא כדאי לקחת על עצמכם. כיום קיימים סוגי הדברה נגד דבורים המאופיינים בכך שהם לא רעילים ולא מסוכנים לסביבה, לכן תמיד מומלץ למצוא גורם מיומן ומקצועי שיבצע את ההדברה בצורה כוללת ויאפשר לכם לא לדאוג לכך יותר. בדרך כלל המדבירים מנחים את בני הבית לא להימצא בתוכו בשעות ההדברה ומספר שעות לאחריהם. עם זאת, באמצעות ביקור באתר "מדבירים.נט" ניתן למצוא מגוון רחב של מדבירים מנוסים שיציעו לכם את הדרכים הייחודיות שלהם לביצוע העבודה.

במה תלוי המחיר?

באופן טבעי, אחד הנושאים המטרידים ביותר את אלה שנתקלו בבעיית דבורים בבית, זה הדברת דבורים מחיר. המחירים משתנים בהתאם לכמות הדבורים המצויה בבית, וכן על פי חומר ההדברה שנבחר למשימה. בנוסף, יש באפשרותכם לבצע טיפול מניעתי בגינה, על מנת להרחיק את החרקים מהשטח שלכם אחת ולתמיד. מומלץ לשים לב להרכב של החומרים שמציע לכם המדביר, על מנת לדעת עד כמה הוא מסוכן לשטח שלכם (במידה ורוצים לשמור על האדמה פורייה, או חוששים לבריאות חיית המחמד שלכם). באמצעות שירות של מומחה הדברה תוכלו לשכוח מבעיית הדבורים אחת ולתמיד.

אזורי שירות :

סגירת תפריט
Call Now Button072-3341454 דילוג לתוכן